Haftlid

Serwis

Billboardy reklamowe – gdzie są dostępne? Jak i dlaczego działają?

Billboardy reklamowe są znane jako jedna z tradycyjnych form reklamy. Pierwsze powstały już w roku 1835 na terenie USA, kiedy to wykorzystano 5 metrów kwadratowych powierzchni. Zainteresowanie szybko wzrosło i już po kilku latach powstały pierwsze stowarzyszenia zajmujące się tą formą promocji. Gdzie w Polsce można zainstalować swoją reklamę na billboardzie? Z jakimi kosztami jest to związane?

Billboardy jako reklama w Polsce – gdzie można umieścić swoją reklamę?

Billboardy jako reklama są dostępne właściwie w każdym miejscu, gdzie pozwala na to prawo. Są do tego wymagane pewne dokumenty, ale obecnie jest wiele agencji, które zajmą się tym problemem za klienta zamawiającego reklamę. Tego rodzaju tablica zwykle znajduje się w miejscu dobrze widocznym. Zwykle billboardy reklamowe przybierają jedną z trzech form:

– Zwykłe tablice reklamowe na budynkach – zwykle na osiedlach.
– Megaboardy przy autostradach.
– Billboardy wolnostojące np. w centrum miasta.

Wszystkie z tych form wykorzystują wspólne elementy, czyli odporne na warunki atmosferyczne materiały, takie jak blacha ocynkowana i zalane betonem nogi ze zbrojonym fundamentem oraz ramka ozdobna o szerokości od kilku do kilkunastu centymetrów. Solidny fundament tych konstrukcji zapewnia, że pomimo różnych zdarzeń, cała reklama pozostaje nienaruszona i działa niezależnie od pory dnia i pogody.

Dlaczego warto zainstalować reklamę na billboardzie?

Jest to skuteczny sposób wzmocnienia swojej pozycji na rynku i pozwala wyróżnić się na tle innych firm. Skutecznie buduje świadomość marki i pozwala szybko skojarzyć daną firmę przy różnych punktach styku. To znaczy, że osoba, która zobaczy billboard i pewnego dnia spotka się ponownie z logotypem Twojej marki, istnieje duża szansa, że osoba będzie bardziej przywiązana do niej ze względu na skojarzenie, które utrwaliło się w jej głowie. Działanie tego typu rozwiązań ma głównie oparcie w psychologii i w dużej skali ma przełożenie na wybór marki Twojego produktu lub usługi.

Ile kosztuje usługa instalacji billboardu?

Wynajem billboardów jest usługą wycenianą indywidualnie. Należy skontaktować się z wybranym wykonawcą i ustalić ceny poszczególnych usług. Na wykonanie billboardu składa się kilka rzeczy, z których każda może zostać wykonana oddzielnie przez różne osoby lub jedną agencję 360. Proces składa się z kilku kroków:

– Znalezienie billboardu lub wstawienie nowego na zamówienie.
– Przygotowanie reklamy i wybór kreacji, które spełni cel marketingowy marki.
– Montaż reklamy na billboardzie.
– Zdjęcie reklamy z billboardu po wygaśnięciu umowy.

Zobacz więcej na: https://billboardy360.pl/tablice-reklamowe/kalisz/