Haftlid

Serwis

Dlaczego warto postawić na pianki wygłuszające w sprayu?

Pianka natryskowa jest najbardziej energooszczędnym systemem, jaki możesz zainstalować w swoim domu lub miejscu pracy. Ostatnie badania wskazują, że słaba izolacja dachu powoduje utratę 25% ciepła z każdej nieruchomości. Dachy izolowane pianką natryskową zmniejszą rachunki za ogrzewanie o co najmniej 55% rocznie.

Zwiększa Twoją ocenę efektywności energetycznej

Certyfikaty energetyczne (EPC) przedstawiają efektywność energetyczną mieszkań w skali od A do G. Najbardziej efektywne domy – które powinny mieć najniższe rachunki za paliwo – są w grupie A.

Wycina niechciane przeciągi

Pianka natryskowa jest pianką rozprężną, która po zainstalowaniu znajduje drogę do każdego zakamarka, wycinając wszelkie zimne miejsca i zapobiegając cyrkulacji zimnych przeciągów.

Eliminacja kondensacji na dachu

Połączenie zimnego powietrza z zewnątrz i ciepłego powietrza unoszącego się z wewnątrz powoduje kondensację w dachu i może powodować gnicie drewna, korozję, wilgoć i pleśń na poddaszu. System pianki natryskowej zapobiegnie temu zjawisku.

Kontrola sezonowa

System pianki natryskowej gwarantuje cieplejszą nieruchomość w zimie i chłodniejszą w lecie zapewniając większą efektywność energetyczną i komfort.

Redukcja hałasu

Pianka natryskowa zapewnia lepszą izolację akustyczną niż konwencjonalne włókno szklane i inne formy izolacji. Przy grubości 40 mm korzyści akustyczne są równoważne z podwójnymi szybami.

Wydłużona żywotność dachu

Może nie jest to coś, o czym myślisz na co dzień, ale potrzeba nowego dachu lub naprawy dachu może być kosztowna i uciążliwa. Izolacja dachowa z pianki natryskowej przywraca i przedłuża żywotność Twojego dachu. Izolacja dachowa pianką natryskową zapewnia większą stabilność dachu i wydłuża jego żywotność.

Zwiększona wytrzymałość dachu

Pianka natryskowa zapewnia mocniejszy i bardziej stabilny dach ze względu na wysoki stosunek wytrzymałości do niskiej wagi. Dodaje 2 kg na każdy m2 pianki natryskiwanej przy 40/50 mm.

Tania przebudowa poddasza

40mm pianka natryskowa przekracza obecne przepisy budowlane dotyczące izolacji w przypadku przebudowy poddasza. Dlatego też zapewnia potencjał dodatkowej, komfortowej przestrzeni życiowej.

Dodaje wartości Twojemu domowi

Oprócz zapewnienia komfortu na wiele lat, pianka natryskowa jest solidną inwestycją zwiększającą wartość nieruchomości dzięki wielu korzyściom.

Izolacja na budynkach zabytkowych

Izolacja pianką natryskową jest idealnym rozwiązaniem do zabezpieczania dachówek na dachach budynków zabytkowych i wpisanych do rejestru zabytków. Izolacja pianką natryskową jest nakładana na spód dachów, aby połączyć ze sobą łupki i dachówki, zapewniając skuteczną izolację i wsparcie strukturalne. Izolacja pianką natryskową może być korzystna dla budynków o różnych kształtach, rozmiarach i w różnym wieku, ale może być szczególnie przydatna do zabezpieczania dachówek na dachach budynków zabytkowych lub wpisanych do rejestru zabytków, oto dlaczego:

Zachowanie wyglądu

Bardzo ważne jest zachowanie wyglądu i oryginalnego charakteru budynków zabytkowych i wpisanych na listę zabytków poprzez zachowanie w miarę możliwości oryginalnych elementów i materiałów. Zabezpieczenie i uszczelnienie istniejącego dachu za pomocą pianki natryskowej może pomóc połączyć istniejący dach i dachówki razem, aby wyleczyć zmęczenie gwoździ i uniknąć konieczności wymiany materiałów dachowych.

Chroni dachówki przed kradzieżą

W przypadku bardzo starych i zabytkowych budynków istnieje większe prawdopodobieństwo, że na ich dachach znajdują się cenne dachówki, w tym ołowiane, które są częstym celem złodziei. Sklejenie dachówek razem i z konstrukcją dachu za pomocą pianki natryskowej pomoże zabezpieczyć cenne dachówki przed kradzieżą.

Więcej informacji znajdziesz w sklepie: woronko-kleje.pl