Haftlid

Serwis

Jak osiągnąć trwały makijaż?

trwały makijaż

Kiedy robimy sobie makijaż, chcemy, aby wyglądał jak najlepiej i utrzymywał się nienagannie przez cały dzień. Okazuje się, że nie tylko jakość wykorzystywanych produktów odpowiada za ostateczną trwałość – duży wpływ ma również nasze przygotowanie twarzy, pielęgnacja oraz utrwalenie końcowego efektu. Dowiedz się, jakie proste kroki możesz wykonać, by poprawić swój wygląd i mieć pewność, że Twój makijaż będzie wyjątkowo trwały, niezależnie od okoliczności.

Wybierz peeling

Jeszcze przed nakładaniem makijażu i kosmetyków bazowych możemy zrobić coś dobrego dla naszej twarzy. Zdecyduj się na wykonanie peelingu, by oczyścić i wygładzić powierzchnię cery. Stanie się dzięki temu przyjemniejsza w dotyku i lepiej przygotowana do nakładania makijażu. W zależności od preferencji i rodzaju skóry, wybierać można spośród peelingów mechanicznych i enzymatycznych. Wartą rozpatrzenia opcją jest żel lub pasta z drobinkami ścierającymi, które zawierają dodatkowo inne składniki aktywne, dodatkowo wpływające na poprawienie się gładkości skóry.

Postaw na nawilżenie

Dobrze wypielęgnowana i nawilżona skóra nie tylko wygląda lepiej, lecz również dłużej utrzymuje się na niej makijaż. Zanim przejdziemy zatem do nakładania produktów kryjących, postawmy na kosmetyki, które wnikną w głębokie warstwy skóry i będą silnie nawilżające. Niektóre panie błędnie zakładają, że brak kremu czy nawilżającej bazy pod makijażem wpływa na lepsze utrzymywanie się produktu, bo skóra będzie mniej się przetłuszczać, a makijaż będzie do niej ściśle przylegał. Jest to jednak niewłaściwe założenie – to właśnie wyższy poziom nawilżenia jest związany z poprawą trwałości i ogólnego wyglądu makijażu. Należy jednak pamiętać o umiarze – nakładanie przesadnych ilości i zbyt tłustych formuł faktycznie może przyczynić się do osiągnięcia skutku odwrotnego do zamierzonego.

Dobre sposoby na utrwalenie makijażu

Po wykonaniu peelingu, oczyszczeniu twarzy i  nawilżeniu jej odpowiednimi preparatami, nakładamy poszczególne kosmetyki i uzyskujemy z ich pomocą nasz wymarzony efekt. Ale co dalej? Po wykonaniu całego makijażu twarzy nie powinnyśmy pomijać tak istotnego kroku, jakim jest utrwalenie gotowego efektu. Dużą popularnością cieszą się obecnie pudry transparentne oraz pudry o konkretnym wykończeniu – matowym lub satynowym. Puder eliminuje świecenie się skóry i pozwoli na dłuższe utrzymywanie się pozostałych produktów na twarzy.

Jeśli chcemy, by nasz makijaż utrzymywał się w idealnym stanie przez długie godziny lub czeka nas ważne wyjście, rozwiązaniem okazują się specjalne produkty dostępne w drogeriach. Spraye i mgiełki utrwalające to wynalazki, dzięki którym znacząco można przedłużyć dobry wygląd nałożonych kosmetyków. Podobnie jest z fixerami, które są profesjonalnymi produktami o mocnym działaniu. Nie nadają się do codziennego stosowania, bo są zbyt obciążające dla skóry, jednak przed szczególnie istotnymi dla nas imprezami i spotkaniami, na których chcemy wyglądać fenomenalnie, stanowią bezpieczne rozwiązanie. Dobrze utrwalony makijaż wytrzyma długie godziny w nawet najtrudniejszych warunkach.